کامپایلر آنلاین - بکندباز

دوره آموزش اصول شبکه
+

کامپایلر آنلاین

ابتدا زبان برنامه نویسی مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ویژگی ها

  • مشاهده خروجی کد به صورت interactive
  • امکان ذخیره کد برای کاربران
  • امکان اشتراک گذاری کد
  • پشتیبانی از 7 زبان برنامه نویسی پر کاربرد
  • TERMINAL (BETA)
  • با ابزار chatgpt کد های خود را رفع اشکال کنید، راهنمایی بگیرید و بهینه سازی کنید.

کامپایلر آنلاین چیست؟

با استفاده از کامپایلر آنلاین می توانید کد های خود را در مرورگر خود نوشته و همانجا خروجی بگیرید. اگر برنامه نویس با تجربه ای باشید، احتمالا چندین کامپایلر را روی کامپیوتر خود نصب کرده اید،‌ در حالیکه ممکن است بعضی از آنها را فقط برای یکبار و برای تست یک کد نصب کرده باشید و پس از آن بی استفاده شده باشد. با استفاده از کامپایلر آنلاین می توانید کد های خود را در هر زبانی به صورت آنلاین و در مرورگر خود و بدون نیاز به نصب کامپایلر روی سیستم،‌ اجرا کنید. با این کار می توانید به تست و اجرای کد های خود سرعت ببخشید.

مزایای اجرای آنلاین کد ها

گاهی نیاز داریم برای بررسی کارکرد یک تابع یا متد خاصی در یک زبان،‌ به سرعت آن را تست کنیم. این کار یکی از کار هایی است که با استفاده از کامپایلر آنلاین به سرعت می توانیم آن را انجام دهیم و دیگر نیازی نیست برای تست یک متد، یک فایل جدا در سیستم ایجاد کرده،‌ آن را کامپایل و خروجی را دریافت کنیم. یا زمانی که برای مثال زبان اصلی کاری شما php است و می خواهید برای تست کدی را در c++ تست و اجرا کنید. اگر بخواهید برای یک تست کوتاه کامپایلر برای سی پی پی نصب کنید زمان بر بوده و ممکن است پس از این تست نیز دیگر برایتان بی استفاده باشد. در این حالت داشتن یک کامپایلر c++ آنلاین خیلی به کار خواهد آمد.
مزیت دیگر آن این است که وقتی شما در طی یادگیری یک زبان برنامه نویسی نیاز به تمرین آن زبان دارید،‌ قبل از وارد شدن به پروسه های نصب و اجرای نرم افزار های کامپایلر،‌ بخش های مختلف آن زبان را روی کامپایلر آنلاین اجرا و تمرین کنید.

کامپایلر و ویرایشگر آنلاین بکندباز

در سایت بکندباز ویرایشگری برنامه نویسی شده است که از اسکریپت IDE محبوب Visual Studio Code استفاده می کند و ظاهر و ویژگی های این ادیتور پر مخاطب را دارد. در حال حاضر کامپایلر آنلاین سی شارپ،‌ php، پایتون، کامپایلر آنلاین جاوا و کامپایلر آنلاین برای سی پی پی C++ در این ادیتور تعبیه شده است. به تدریج کامپایلر زبان های دیگر نیز در این ویرایشگر پشتیبانی خواهد شد.

راهنمای استفاده از ادیتور

پس از باز کردن ادیتور ابتدا باید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب زبان صفحه ویرایشگر برای شما باز خواهد شد. بعد از تایپ کد با کلیک روی آیکون پلی در نوار سفید رنگ بالای صفحه و یا با زدن دکمه ctrl + S می توانید از کد خود خروجی بگیرید. خروجی کد در ترمینال پایین صفحه و در تب OUTPUT نمایش داده خواهد شد. اگر کد شما نیاز به ورودی داشته باشد،‌ قبل از اجرای آنلاین کد، همه ی ورودی هایی که در طول برنامه درخواست خواهد شد را در تب INPUT وارد کنید. هر ورودی باید در یک خط جدید وارد شود. مثلاً‌ اگر در حال کد نویسی به زبان پایتون باشید،‌ به ازای هر تابع input در کد استفاده کرده اید باید یک خط ورودی داشته باشید. کامپایلر آنلاین پایتون،‌ هنگام کامپایل کد python،‌ در هنگام رسیدن به هر ورودی،‌ از ورودی مشخص شده استفاده خواهد کرد.
در صورت نیاز می توانید کد خود را ذخیره کنید. با ذخیره کردن کد یک لینک داءمی و عمومی برای کد ایجاد خواهد شد که می توانید آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

حذف تبلیغات