بکندباز

آموزش SQL

ثبت نام در دوره

در هر سیستمی، چه وب سایت های آنلاین و چه نرم افزار های تحت ویندوز و موبایل، به مسئله ای به نام “مدیریت داده” برخورد می کنیم. مدیریت داده به معنی ذخیره داده، ویرایش یا حذف داده و دریافت و استفاده دوباره از داده. اینجاست که SQL به کمک ما می آید. با استفاده از SQL می توانیم در هر سیستمی داده های خود را مدیریت کنیم. آن ها را در مکانی به نام دیتابیس ذخیره کرده و در مواقع نیاز آنها را از دیتابیس برداشت کنیم. در این آموزش یاد می گیریم که چطور از SQL برای مدیریت داده در نرم افزار های مختلف استفاده کنیم.

98 دانشجو

50 درس

67 کوئیز

همه سطوح

ویژگی های این آموزش
  • این آموزش به صورت متنی است و با آموزش های کوتاه متنی و کاربردی تهیه شده است
  • بعد از هر بخش آموزشی یک کوئیز برای امتحان کردن دانش جو قرار داده شده است که فقط در صورت پاسخ صحیح دادن به آن می تواند به بخش بعدی آموزش برود
  • یک ویرایشگر آنلاین در سایت تعبیه شده است که دانش جو می تواند در بستر همین سایت برنامه نویسی را تمرین کند
  • تمرینات متنوعی در سه سطح آسان، متوسط و سخت برای دانش جو محیا شده است.
  • این آموزش هم از طریق سایت و هم از طریق اپلیکیشن در دسترس است
پیش نیاز

از آنجایی که فقط هنگام برنامه نویسی بکند یک پروژه، نیاز به اتصال به دیتابیس داریم پس پیشنهاد می شود همزمان و در کنار آموزش زبان برنامه نویسی بکند مورد نظر خود، زبان SQL خود را نیز از طریق این دوره آموزش دیده و تقویت کنید.

کدام سیستم دیتابیس آموزش داده شده است؟

در این دوره، ابتدا هر مفهوم در SQL به طور کلی توضیح داده شده است و سپس سینتکس مربوط به آن را در چهار سیستم دیتابیس SQL Server، MS Acssess، MySQL و Oracle توضیح داده می شود.

مثلاً ابتدا توضیح می دهیم که مفهوم select یا برداشت داده از دیتابیس به چه معناست و سپس دستور select را در این چهار سیستم میزبانی دیتابیس بررسی می کنیم.

آموزش SQL از طریق اپلیکیشن

  علاوه بر وب سایت، با استفاده از اپلیکیشن بکندباز می توانید به سادگی آموزش SQL را از طریق دستگاه های اندرویدی نیز دنبال کنید. ابتدا بایستی با همان اطلاعاتی که در وب سایت ثبت نام کرده اید در اپلیکیشن وارد شوید و سپس از صفحه اصلی که لیست زبان های مختلف وجود دارد، آموزش SQL را انتخاب کنید. تقریباً تمام امکانات و محتوای موجود در سایت مثل لیست منابع، تمرین ها، ویرایشگر آنلاین، کوئیز ها و مسابقات در اپلیکیشن نیز وجود دارد. اگر شما نیز یکی از طرفداران یادگیری از طریق موبایل هستید، این گزینه برای شما خیلی کارآمد خواهد بود. نصب از طریق بازار
 
چگونه پاسخ سوالاتی که در طول آموزش برایم ایجاد می شود را پیدا کنم؟

در هر بخش آموزشی، قسمتی برای کامنت گذاری وجود دارد که از طریق آن قسمت می توانید سوالات خود را مطرح کنید. در اسرع وقت سوالات شما بررسی شده و به آن پاسخ داده خواهد شد.

zohreh

مدیر وب سایت بکندباز

دیدگاه‌ها

*
*