لیست تمرین برنامه نویسی

ارسال سؤال تمرین

در این بخش، مسائلی برای تمرین برنامه نویسی به زبان های مختلف برای شما آماده شده است. هر تمرین برنامه نویسی در یک سطح آسان، متوسط و یا سخت آورده شده است. با کلیک روی هر تمرین، می توانید وارد صفحه جزئیات آن تمرین بشوید

در صفحه هر تمرین می توانید پس از مشاهده ی سوال، برای پاسخ به آن، زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و وارد ویرایشگر آنلاین سایت بشوید. در این بخش علاوه بر امکان تست آنلاین کد، این امکان نیز برای شما فراهم شده است که حل تمرین برنامه نویسی خود را ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید تا دیگر برنامه نویسان نیز بتوانند از حل تمرین برنامه نویسی شما استفاده کنند.

سؤالات متداول

این تمرینات برای چه زبان برنامه نویسی ای هستند؟

مسائلی که در این بخش مطرح شده اند، بیشتر برای تمرین الگوریتم نویسی و تقویت مهارت حل مسئله هستند و برای زبان خاصی نیستند. در نتیجه اگر شما به دنبال تمرین برنامه نویسی ‎C++‎ هستید، یا تمرین برنامه نویسی پایتون یا ... هیچ فرقی نمیکند. کافیست وارد صفحه تمرین شوید و روی دکمه ی حل تمرین کلیک کنید. قبل از اینکه وارد صفحه حل تمرین شوید، از شما خواسته می شود که زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از آن وارد ادیتور می شوید و با زبان مورد نظر خود آن تمرین را حل می کنید.

آیا تمرینات تصحیح می شوند؟

بله، پس از حل تمرین و زدن دکمه ی ذخیره، تمرین برنامه نویسی شما برای تصحیح ارسال می شود. اگر پاسخ شما صحیح باشد، تمرین تأیید می شود و در غیر اینصورت یک راهنمایی برای تصحیح آن تمرین برای شما نوشته شده و اطلاعیه آن در سایت برایتان ارسال خواهد شد. که می توانید با توجه به آن تمرین را اصلاح کرده و برای بازبینی ارسال کنید.

سیستم امتیاز گیری در حل تمرین چگونه است؟

تمرینات خیلی آسان، 5 امتیاز، آسان 10 امتیاز، متوسط 25 امتیاز و سخت 50 امتیاز دارند. هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید در لیست برنامه نویسان برتر جایگاه بالاتری خواهید داشت

می توانیم یک تمرین را به چند زبان مختلف حل کنیم؟

بله. هر تمرین را هر چند بار که بخواهید می توانید حل کنید. اگر روش حل شما متفاوت باشد، برای هر روش حل، امتیاز جداگانه نیز دریافت خواهید کرد اما اگر الگوریتم مشابه باشد باید تمرین شما بررسی شود و بر اساس میزان تغییرات کد ها، امتیاز محاسبه شود.

چرا باید تمرین برنامه نویسی انجام دهیم؟

هنگامی که یک ویدیوی آموزش برنامه نویسی می بینید و یا یک پست آموزشی برای یادگیری کد نویسی می خوانید، مسائلی که آن مدرس در طول آموزش حل می کند به نظر آسان می آید و از همان ضرب المثل چون معما حل شود آسان شود پیروی می کند. اما اگر خودتان دست به کد نویسی شوید و شروع به انجام یک پروژه کد نویسی کنید می بینید که همه چیز آن چنان نیز آسان نیست. اینجاست که اهمیت تمرین برنامه نویسی بعد از یادگیری هر بخش کوچک خودش را نشان می دهد. اگر هر بخشی از یادگیری یک زبان جدید با تمرین های مداوم تثبیت نشود، رفته رفته تمرین های پیشرفته تر، سخت و سخت تر می شوند.

آیا در این سایت تمرین برنامه نویسی پایتون نیز وجود دارد؟

تمرینات به گونه ای طرح شده اند که با هر کدام از زبان های برنامه نویسی بکند می توانید آنها را حل کنید. برای تمرین برنامه نویسی پایتون نیز کافیست از لیست کشویی زبان پایتون را انتخاب کرده و تمرین را با زبان پایتون حل کنید.

تمرینات برنامه نویسی ‎C++‎ را از کجا پیدا کنم؟

مانند پاسخی که در بالا ارائه شد، تمامی مسائل را می توانید به زبان ‎C++‎ نیز تمرین کرده و مسائل را به این زبان حل کنید. در این سایت حل الگوریتم مهم است که برای تقویت مهارت حل مسئله استفاده می شود و با هر زبان برنامه نویسی بکند می توان آن الگوریتم را پیاده سازی کرد.

بکندباز در حال حاضر تنها سایت تمرین برنامه نویسی ایرانی است که تمرین های متنوعی از جمله تمرین حل مسئله، جدول و ... را ارائه می دهد و همچنین با استفاده از ادیتور داخلی آن می توانید در خود سایت پاسخ تمرین را ثبت کنید و همچنین پاسخ های دیگران را مشاهده کرده تا با حل های مختلف یک تمرین آشنا شوید