بکندباز

تمرینات برنامه نویسی

انواع تمرینات برنامه نویسی برای تقویت مهارت های مختلف

تقویت مهارت های حل مسئله، الگوریتم نویسی و کد نویسی


مبتدی - متوسط - پیشرفته (392 تمرین)

همه زبان ها

رایگان و ویژه

مشاهده تمرینات

آشنایی با مفاهیم برنامه نویسی و تسلط بر منابع، متد ها و فریمرک های زبان های برنامه نویسی، تقویت مهارت سرچ


مبتدی - متوسط - پیشرفته (13 تمرین)

مبانی، پایتون، PHP، C#

رایگان

مشاهده تمرینات

تقویت مهارت کار با عبارات با قاعده که از پر کاربرد ترین مفاهیم پیشرفته در برنامه نویسی و کار با رشته ها هستند


متوسط - پیشرفته (14 تمرین)

همه زبان ها

رایگان و ویژه

مشاهده تمرینات

تمرین روی پروژه های برنامه نویسی اما خیلی کوچک برای تقویت مهارت کد نویسی و حل مسئله


متوسط - پیشرفته (5 تمرین)

همه زبان ها

رایگان و ویژه

مشاهده تمرینات

تمرین نوشتن کد های بهینه برای گرفتن خروجی برای داده های ورودی خیلی بزرگ


متوسط - پیشرفته (21 تمرین)

همه زبان ها

رایگان و ویژه

مشاهده تمرینات

تمرین نوشتن یک پروژه پیشرفته و کامل با شروع از یک پروژه ساده و پیش رفتن از طریق چالش های مرحله ای


متوسط - پیشرفته (2 تمرین)

پایتون

مخصوص اعضای ویژه

مشاهده تمرینات

تقویت مهارت حل مسئله

تقویت مهارت سرچ

افزایش تسلط بر توابع و منابع

تقویت مهارت دستکاری داده


در بکندباز، تمرینات برنامه نویسی متنوعی را ارائه می‌دهیم که به شما امکان تقویت مهارت‌های حل مسئله، سرچ، دستکاری داده و تسلط بر منابع و توابع برنامه نویسی را می‌دهند. این تمرینات به شما کمک می‌کنند تا به عنوان یک برنامه‌نویس ماهر، بهترین عملکرد را در پروژه‌های خود داشته باشید.

تمرینات الگوریتمی: تقویت مهارت حل مسئله، الگوریتم و ...

اولین و مهم ترین بخش تمرینات سایت، تمرینات الگوریتمی است. در این تمرینات، یک مسئله مطرح می شود که باید تابعی برای حل آن نوشته شود. هر مسئله در مورد چندین مفهوم برنامه نویسی شما را به چالش می کشد. مثلاً برای حل یک مسئله نیاز به آشنایی با انواع داده ها و حلقه ها دارید و برای حل یک مسئله دیگر باید دستورات شرطی و کار با رشته ها را بدانید و ... . مفاهیمی که برای حل هر مسئله به چالش کشیده می شوند، از طریق برچسب هایی برای هر تمرین مشخص شده اند.

هر چه بیشتر این مسائل را حل کنید، نحوه استفاده از مفاهیم برنامه نویسی را بهتر و کاربردی تر می آموزید و برای حل چالش های پروژه های عملی آماده می شوید.

تقویت مهارت حل مسئله

تقویت مهارت سرچ

تقویت مهارت دستکاری داده

جدول برنامه نویسی: افزایش تسلط بر توابع و تقویت مهارت سرچ

یکی از مسائلی که به حرفه ای شدن ما کمک می کند و سرعت ما را در پیاده سازی الگوریتم ها بالا می برد، آشنایی و تسلط داشتن به متد ها و توابع پیش ساخته زبان برنامه نویسی مان است. تمرین جدول برنامه نویسی به شما کمک می کند بدون نیاز به حفظ کردن یک لیست بی انتها از متد ها، در آنها تسلط پیدا کنید.

به جای اینکه لیست متد ها را باز کنید و یکی یکی کاربرد آنها را حفظ کنید، با این تمرین می توانید به صورت معکوس عمل کرده و از روی کاربرد هر متد، آن را بشناسید. در این تمرین، در هر یک از سوالات جدول عملکرد یکی از متد ها گفته شده است که باید طبق آن متد مورد نظرش را پیدا کنید.

با این تمرین اولاً یاد می گیرید که برای فلان عملکرد و کاربرد، یک متدی در زبان برنامه نویسی تان وجود دارد، (که شاید از قبل نمی دانستید) و ثانیاً تمرین می کنید که برای پیدا کردن جواب هر سوال، چطور در گوگل و در داکیومنت های زبان مورد نظر خود جستجو کنید که با این کار مهارت سرچ شما نیز تقویت می شود.

افزایش تسلط بر توابع

تقویت مهارت سرچ

تمرینات Regex: تقویت مهارت دستکاری داده ها

Regex یا عبارات با قاعده، مجموعه‌ای از علائم و کاراکترهای خاص است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بخشی از یک عبارت، نوشته یا متن که مدنظر خودتان است را در متن دیگر جستجو کنید. این ابزار یک ابزار بسیار مهم برای کار با داده ها در برنامه نویسی است. شما در هر پروژه برنامه نویسی به Regex ها نیاز پیدا خواهید کرد.

در پروژه های برنامه نویسی وب، برای اعتبارسنجی ایمیل، شماره تلفن و ... و همچنین برای قانون گذاری برای نام کاربری و ... از Regex ها استفاده می شود. با نوشتن یک الگوی مشخص و سپس مطابقت دادن داده متنی با آن الگو می توانید آن را اعتبارسنجی کنید.

برای استخراج داده ها نیز از Regex استفاده می شود. مثلاً برای استخراج لیست محصولات یک وب سایت، یا استخراج تمام لینک های درون یک متن و ...

در بخش تمرینات Regex، مثال هایی از انواع کار با داده که با ریجکس قابل حل است آورده شده است. این تمرینات در دو نوع "اعتبارسنجی" و "استخراج داده" هستند.

تقویت مهارت دستکاری داده

پروژه های ساده: تقویت مهارت حل مسئله هدفمند

در این بخش، پروژه هایی ساده که اغلب به صورت تعاملی هستند آورده شده است. موضوع پروژه ها اغلب ساخت بازی های ساده ای هستند که در عین اینکه سرگرم کننده هستند، در بخش های مختلف مهارت های شما را به چالش می کشند.

این تمرینات نیز در ویرایشگر آنلاین سایت قابل حل هستند و با هر زبان بکندی می توانید آنها را حل کنید. البته برخلاف تمرینات الگوریتمی، این تمرینات داده های ورودی و خروجی خاصی ندارند و یک روند را دنبال می کنند.

تقویت مهارت حل مسئله

تقویت مهارت سرچ

تمرینات کد بهینه: تقویت مهارت نوشتن الگوریتم بهینه

این تمرینات مشابه تمرینات بخش الگوریتمی هستند با این تفاوت که نتیجه مسئله فقط برای یک ورودی درخواست شده است و در نتیجه فقط یک خروجی دارد. این داده ورودی عدد یا لیست بسیار بزرگی است و نمی توان با هر کدی پاسخ را در زمان مناسبی دریافت کرد و در صورت نوشتن یک کد ساده یا غیر بهینه، زمان و منابع زیادی برای حل کد صرف خواهد شد..

وظیفه شما در این تمرین این است که برای هر مسئله، کدی بنویسید که از نظر زمان و مصرف منابع بهینه باشد و پاسخ را در کوتاه ترین زمان ممکن برگرداند.

انتخاب زبان مناسب برای حل این نوع تمرین به عهده شماست.

تقویت مهارت حل مسئله

تقویت مهارت سرچ

تقویت مهارت دستکاری داده

تمام این تمرینات در بستر سایت بکندباز قابل حل هستند. کافیست وارد هر تمرین شده و بر اساس نوع تمرین، از ابزار آنلاین مورد نظر استفاده کنید. مثلاً تمرینات الگوریتمی، پروژه ای، بهینه نویسی و ... از طریق ویرایشگر داخلی سایت که مجهز به کامپایلر آنلاین است قابل حل و انتشار است. همچنین برای تمرینات regex و جدول برنامه نویسی، ابزار های مورد نیاز هر کدام در صفحه آن تمرین تعبیه شده است.

در صورتی که در حل هر تمرین به مشکلی برخوردید و یا نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید از طریق تب help که در ویرایشگر آنلاین سایت در سایدبار سمت راست قرار دارد، با ما ارتباط برقرار کنید و سوال خود را در مورد تمرین مورد نظر بپرسید.