بکندباز

اپلیکیشن آموزش برنامه نویسی فارسی

در حال بارگذاری...

سلام. توی این مطلب، می خوام یه اپلیکیشن آموزش برنامه نویسی فارسی رو بهتون معرفی کنم. این اپلیکیشن در حال حاضر 6 زبان برنامه نویسی رو آموزش میده و روز به روز در آپدیت های جدید، آموزش زبان های برنامه نویسی جدید هم بهش اضافه میشه. امکانات این اپلیکیشن با هم ببینیم:

آموزش مرحله ای هر زبان به همراه کوئیز های بین مرحله ای

توی این اپلیکیشن، هر زبان برنامه نویسی به زیر بخش هایی تقسیم شده و بین هر زیر بخش یک کوئیز مربوط به همان بخش قرار داده شده. کاربر بعد از مطالعه هر زیربخش، برای ورود به بخش بعدی حتماً باید کوئیز رو پاسخ بده. این امکان، هم آموزش رو تمرین محور می کنه، هم باعث جذابیت آموزش میشه و هم باعث تثبیت مطلب آموخته شده میشه. علاوه بر اون، پاسخ به کوئیز ها امتیاز هم داره. پاسخ درست 3 امتیاز مثبت و پاسخ غلط، یک امتیاز منفی داره. این موضوع باعث میشه کاربر دقت خیلی بیشتری برای پاسخ به سوالات به خرج بده.

ویرایشگر داخلی برای ویرایش و اجرای کد ها

در کنار کد هایی که بین متون آموزشی قرار داره، یک دکمه ی “اجرای کد در ادیتور” قرار داره که کاربر با کلیک روی اون می تونه کد رو توی ویرایشگر مخصوص اپلیکیشن ببینه، خروجی اون رو به صورت زنده مشاهده کنه و با انجام ویرایش روی کد و دیدن خروجی در حالت های مختلف، کد آموخته شده رو تمرین کنه.

لیستی از مسائل برنامه نویسی

بخش جذاب دیگه مربوط به این اپلیکیشن، قسمت تمریناتش هست. این اپلیکیشن شامل یک سری تمرین برنامه نویسی در چهار سطح خیلی آسان، آسان، متوسط و سخت هست. تمرینات به شکلی هستند که با هر زبانی می شه حلشون کرد و هر کاربر با توجه به زبان آموزشی مورد نظر خودش می تونه تمرین رو حل کنه. تمرینات رو هم میشه از طریق خود اپلیکیشن و توی ویرایشگر داخلی حل کرد و خروجی رو به صورت زنده مشاهده کرد. تمرینات هم مثل بخش کوئیز ها امتیاز دارن، تمرین خیلی آسان 5 امتیاز، آسان 10 امتیاز، متوسط 25 و سخت 50 امتیاز داره. بعد از حل هر تمرین کاربر می تونه حل تمرینش رو به صورت عمومی منتشر کنه که در البته در این صورت هست که امتیاز براش محاسبه میشه (در صورت درست بود جواب).

چالش یا مسابقه برنامه نویسی

امکان بعدی این اپلیکیشن، بخش مسابقه هست که در حال حاضر توی سه زبان php، پایتون و جاوا فعال هست. هر کاربر در عضویت عادی می تونه روزانه 5 نفر رو به مسابقه دعوت کنه و باهاش مسابقه بده. هر مسابقه شامل 5 تا سؤاله که هر سؤال هم 30 ثانیه زبان برای پاسخ گویی داره. پاسخ های درست و غلط مثل بخش کوئیز ها امتیاز دارن و برنده ی مسابقه هم چند امتیاز اضافه تر می گیره.

لیست برنامه نویسان برتر

یک بخش دیگه هم توی این اپلیکیشن هست که باعث ایجاد رقابت بین برنامه نویسا میشه و روند آموزش رو شیرین تر می کنه و اون لیست برنامه نویسان برتر هفته و ماه اخیر هست که طبق امتیازات سه بخش قبلی برنامه نویس ها رتبه بندی می شن.

نمایش روند پیشرفت کاربران در پروفایل

در پروفایل هر کاربر می تونیم ببینیم که چه درس هایی رو تا چه سطحی مطالعه کرده، چه تعداد تمرین حل کرده، چند تا فالوور داره، توضیحاتی که در مورد خودش نوشته رو ببینیم و …

اپلیکیشن آموزش برنامه نویسی

چت داخلی برای گفتگوی برنامه نویسان با یکدیگر

این اپلیکیشن آموزش برنامه نویسی، علاوه بر آموزش، امکان ارتباط بین برنامه نویسان رو هم فراهم کرده. این موضوع بستر خیلی مناسبی هست برای اینکه کاربرا بتونن بعد از بررسی پروفایل برنامه نویسان دیگر و مشاهده ی تخصصشون از طریق بخش پیام ها باهاشون ارتباط برقرار کنند و برای تشکیل تیم و شبکه سازی به سادگی فرد مورد نظرشون رو پیدا کنن. البته که یک امکان مسدود کردن هم وجود داره برای کاربرایی که نمی خوان پیامی از دیگران دریافت کنن.

لیست توابع زبان های برنامه نویسی

یک منبع خیلی خوب از تمام توابع و متد های مربوط به زبان های برنامه نویسی هم در این اپلیکیشن گنجانده شده که در حال حاضر برای دو زبان php و پایتون توی اپ قرار گرفته و لیست تقریباً کاملی از توابع و متد های این دو زبان رو در دسته بندی های جداگانه و به همراه مثال هایی از هر تابع فراهم کرده.

دیدگاه‌ها

*
*

پشتیبانی واتس اپ