بکندباز

نحوه استفاده از chatgpt در ایران

در این مقاله سعی دارم تجربیات 6 ماهه خود درمورد نحوه استفاده از ChatGPT در ایران و همچنین مسائل مربوط به API آن را با شما به اشتراک بگذارم.

آیا ChatGPT در ایران فعال است؟

به دلیل تحریم ها، استفاده از chatgpt بدون ابزار های تغییر آی پی در ایران امکان پذیر نیست. اما با داشتن یک ابزار تغییر آی پی مناسب، این مشکل برطرف می شود و می توانید در ایران نیز از chatgpt استفاده کنید.

در صورتی که برنامه نویس هستید و برای خدمات برنامه نویسی مثل رفع اشکال کد، تست نویسی، دریافت کد با توضیحات، بهینه سازی و … می خواهید از ChatGPT استفاده کنید، می توانید از افزونه ChatGPT سایت بکندباز که برای همین منظور ساخته شده است، بدون نیاز به VPN، استفاده کنید. در غیر اینصورت در ادامه نحوه استفاده از chatgpt در ایران و مسائل مرتبط با آن توضیح داده شده است.

 

نحوه استفاده از Chat GPT در ایران

برای استفاده از chatgpt چه در ایران و چه خارج از ایران، باید یک حساب کاربری در سایت openai ایجاد کنید. ابتدا با یک ابزار تغییر IP مناسب، IP خود را تغییر داده و سپس مراحل زیر را برای ثبت نام در openai انجام دهید.

مراحل آموزش ساخت حساب کاربری ChatGPT

برای شروع فرایند ثبت‌نام، وارد این لینک شده و روی دکمه Sign Up کلیک کنید.

ثبت نام در chatgpt

این مرحله ممکن است کمی طول بکشد و از شما خواسته شود تا اثبات کنید که ربات نیستید. سپس به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که شامل موارد زیر برای ادامه کار است.

ثبت نام با ایمیل در chatgpt

برای ثبت نام می توانید از طریق ایمیل ادامه دهید و یا ثبت نام با اکانت های گوگل و … داشته باشید. اما به تجربه، توصیه می کنم که از طریق ثبت نام با ایمیل اقدام کنید. چرا که در صورتی که در آینده بخواهید اکانت api خود را شارژ کنید، نیاز است که اطلاعات ورود خود را در اختیار سایت های واسط پرداخت بین المللی قرار دهید که در این صورت داشتن یک ایمیل و پسورد بهتر از است. زیرا در اختیار قرار دادن اطلاعات اکانت گوگل و … به سایت های واسط کار صحیحی نیست.

ثبت نام از طریق آدرس ایمیل

اکنون اگر در کادر ورودی Email address، آدرس ایمیل خود را وارد و روی دکمه Continue کلیک کنید، به مرحله بعد رفته و از شما‌ می‌خواهد تا پسوردی را برای حساب ChatGPT خود برگزینید.

پس از وارد کردن پسورد، دوباره روی دکمه Continue کلیک می‌کنیم. در این هنگام ایمیلی به منظور تأیید، برایتان ارسال خواهد شد.

ایمیل دریافتی را – از Inbox ایمیل خود – باز کرده و روی لینک Verify Email Address کلیک می‌کنیم. با این کار صفحه جدیدی باز می‌شود که اطلاعات شخصی شامل نام، نام‌خانوادگی و تاریخ تولد را از شما دریافت می‌کند. پس از تکمیل فیلدهای مرتبط، روی دکمه Continue کلیک می‌کنیم.

وارد کردن اطلاعات شخصی در ساخت اکانت ChatGPT

 

در صورتی که مراحل گفته شده بدون مشکل اجرا شوند با صفحه چت ChatGPT می‌شویم.

آیا برای ثبت نام در CHAT GPT نیاز به شماره مجازی است؟

در ابتدای معرفی ChatGPT برای ثبت نام به شماره مجازی نیاز بود. اما اکنون روش ثبت نام تغییر کرده است و برای استفاده از ChatGPT در محیط خود سایت chat.openai.com نیازی به شماره مجازی ندارید. اما برای فعال سازی api و دریافت کلید api نیاز است که اکانت خود را با یک شماره معتبر وریفای کنید. در این صورت امکان استفاده از api برای شما فراهم می شود و 5 دلار اعتبار رایگان با انقضای 3 ماهه دریافت خواهید کرد. اما همانطور که گفته شد، در صورتی که بخواهید از محیط خود سایت openai استفاده کنید و با ChatGPT چت کنید، نیازی به شماره مجازی نیست.

چطور شماره مجازی تهیه کنم؟

برای دریافت شماره مجازی وارد لینک زیر شده و از لیست داده شده، گزینه openAI | ChatGPT را انتخاب کنید. یکی از کشور ها را به دلخواه انتخاب کرده و شماره را دریافت کنید. بهتر است کشوری را انتخاب کنید که VPN شما نیز از آن کشور باشد.

(من تاکنون 2 بار از شماره کشور لهستان برای ساخت دو اکانت chatgpt استفاده کرده ام و هر دو بار به درستی و بدون مشکل ثبت شده است)

https://numberland.ir

چطور اعتبار اکانت API را افزایش دهیم؟

در صورتی که حساب خارجی و یا پی پال دارید می توانید در پنل کاربری خود در سایت openai اطلاعات کارت را وارد کنید. در این صورت به شکل اتوماتیک هر ماه مبلغ مصرف شما از حسابتان کسر خواهد شد.

در صورتی که حساب خارجی ندارید و در ایران هستید، باید از سایت های واسطه برای اینکار استفاده کنید. برای شارژ حساب API وارد لینک زیر شده، مقدار اعتبار مورد نیاز خود را انتخاب کنید و سفارش شارژ اکانت را ثبت نمایید. توجه داشته باشید که حداقل مقدار برای شارژ 5 دلار است و کمتر از آن از سمت openai پذیرفته نیست.

شارژ اعتبار api در chatgpt

پس از ثبت نام در سایت، از منو وارد بخش پرداخت در “سایت های خارجی” > “خدمات هوش مصنوعی” شوید و گزینه “شارژ API در اکانت openai را انتخاب کنید.

شارژ اکانت openai

backendbaz

مدیر وب سایت بکندباز

دیدگاه‌ها

*
*

  هاشم پاسخ

  این راه حل هم بسته شده ... راه حل جدیدی دارید ... 
  با تشکر 

   zohreh پاسخ

   نه هنوز باز هست. من دارم استفاده میکنم.

   دوباره تست کنید

  حسن پاسخ

  ببخشید من وقتی میرم توی poe میگه که محدودیت پیام شما تموم شده چیکار کنم ؟

   zohreh پاسخ

   یک سری از بات های poe رایگان هستند و یک سری محدود. باید اونهایی رو انتخاب کنید که زیرشون Limited access ننوشته باشه. مثل این دو:

   https://poe.com/ChatGPT

   https://poe.com/Assistant

   zohreh پاسخ

   سلام. متأسفانه این سایت نیز برای آی پی ایران دارای محدودیت شده احتمالا به همین دلیل این خطا رو میگیرید. اما با ابزار های تغییر آی پی می توانید هنوز بدون شماره مجازی از این سایت استفاده کنید.

  رها پاسخ

  سلام. متاسفانه آیدی خودم رو وارد میکنم ورود نمیکنه

   zohreh پاسخ

   سلام. کجا منظورتون هست؟ توی سایت poe؟