بکندباز

چگونه پروژه های برنامه نویسی جاوا و اندروید خودمون رو انجام بدیم؟

برنامه نویس شدن جاوا و اندروید فقط به آشنایی با الگوریتم ها و مفاهیم یک زبان برنامه نویسی و شرکت در یک دوره برنامه نویسی خاص نیست بلکه شما باید با نحوه چگونگی استفاده از این دانش برای انجام پروژه برنامه نویسی جاوا و اندروید آشنا شوید.
چگونه پروژه های برنامه نویسی جاوا و اندروید را انجام دهیم؟
ممکن است شما تازه شروع به یادگیری برنامه نویسی جاوا یا برنامه نویسی اندروید یا هر زبان برنامه نویسی دیگری کردید یا این که یک دوره آموزشی برنامه نویسی جاوا و اندروید را کامل گذرانده باشید اما در انجام پروژه های برنامه نویسی جاوا و اندروید درمانده هستید و نمی دانید که چطور یک پروژه برنامه نویسی را استارت بزنید و چگونه چالش های احتمالی در انجام پروژه برنامه نویسی جاوا و اندروید خود را حل کنید.

اگه تازه شروع به یادگیری برنامه نویسی جاوا و اندروید کردید که تکلیف تان روشن است و شما باید گام به گام با سرفصل های دوره ای که شرکت کردید جلو برید و نمونه مثال های ساده تا دشوار مرتبط با سرفصل های دوره برنامه نویسی جاوا و اندروید خود را حل کنید و هر جا به مشکل برخوردید از مدرس برنامه نویسی جاوا و اندروید یا پشتیبان کلاس برنامه نویسی جاوا و اندروید خود سوال بپرسید و اشکال مرتبط با برنامه نویسی جاوا و اندروید پیش آمده در هنگام کدنویسی را رفع کنید. اگر هم مبتدی هستید و دارید به صورت خودآموز شروع به یادگیری برنامه نویسی جاوا و اندروید می کنید ،راه های زیر جلو شما قرار میگیرد:

1. جستجو برای رفع اشکال در برنامه نویسی جاوا و اندروید از طریق گوگل

متداول ترین و در دسترس ترین و رایگان ترین شیوه رفع اشکال هنگام یادگیری و انجام پروژه های برنامه نویسی جاوا و اندروید جستجو کردن مشکل خود در گوگل است،چرا که اکثرا باگ ها و اشکالاتی که به هنگام انجام پروژه های برنامه نویسی برای شما پیش میاد از قبل برای هزاران نفر در دنیا پیش آمده و راه حل آن را به صورت رایگان در سایت های مختلف نظیر سایت Stack Overflow به اشتراک گذاشته اند.

از مزایای این روش به رایگان بودن آن می توان اشاره کرد و از معایب این روش اینکه باید زمان زیادی را برای جستجو کردن در گوگل صرف کنید و همچنین باید مهارت جستجوی صحیح در گوگل را نیز به دست آورید و اینکه ممکن است بعضی از اشکالات شما در هنگام انجام پروژه برنامه نویسی جاوا و اندروید با گوگل کردن پیدا نشود یا به صورت ناقص شما را راهنمایی کنند.

2. رفع اشکال در برنامه نویسی جاوا و اندروید از طریق گروه ها و انجمن های برنامه نویسی جاوا و اندروید

شما می تونید سوالات و اشکالات برنامه نویسی جاوا و اندروید خودتون رو در انجمن های تخصصی و فروم ها و تالارهای گفتگو برنامه نویسی و گروه های واتساپی و تلگرامی برنامه نویسی بپرسید.از مزایای این شیوه جمعیتی متخصص برنامه نویسی آنلاین و زنده پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند و معایب این شیوه اینکه هر کسی حاضر نیست رایگان و مجانی تخصص و تجربیات خودش را به شما انتقال دهد و مهم تر از آن اینکه معلوم نیست راه حل و راهنمایی که می کنند علمی و کارامد هست یا خیر.

3. رفع اشکال برنامه نویسی جاوا و اندروید از طریق دوستان برنامه نویس خود

داشتن دوستان برنامه نویس نعمتی بزرگ است که می تواند در انتقال تجربیات و دانش خود به شما موثر باشد و در زمان رخ دادن چالش برنامه نویسی به کمک شما بیایند.اگر دوست برنامه نویسی ندارید می توانید با عضویت در گروه ها و انجمن های برنامه نویسی به خصوص در تلگرام و اینستاگرام ارتباط سازی کنید.امروزه ارتباطات نقش بسیار مهمی در پیشرفت هر فردی در هر شاخه و رسته ای دارد. اما خب ممکن شما در آغاز کار باشید و هیچ دوست برنامه نویسی نداشته باشید یا دوستی داشته باشید که بسیار پر مشغله است و نمی تواند وقتی برای پاسخ به سوالات برنامه نویسی شما اختصاص دهد.

4. رفع اشکال برنامه نویس جاوا و اندروید در قالب کلاس خصوصی با یک برنامه نویس حرفه ای و باتجربه

آموزشگاه های حضوری یا بعضی از سایت های آموزشی یا سری افراد متخصص و با تجربه در زمینه برنامه نویسی جاوا و اندروید هستند که به صورت کاملا خصوصی به عنوان مدرس و پشتیبان شما حاضرند بهتون کمک کنند،تجربیات شون رو در زمینه منابع آموزشی برنامه نویسی خوب،فوت و فن های استادی که طی چندین سال آزمون و خطا یاد گرفته اند را به شما انتقال دهند و هنگام روبرو شدن با باگ ها و مشکلات کدنویسی در زمان انجام پروژه برنامه نویسی جاوا و اندروید به شما کمک کنند.

برای اینکار شما می توانید به آموزشگاه های حضوری شهرتون مراجعه کنید و درخواست مدرس خصوصی برنامه نویسی جاوا و اندروید کنید.که البته شناسایی آموزشگاه با مدرس خوب ی خورده سخت هست و باید آلودگی هوا و ترافیک و مسیر خونه تا آموزشگاه را به جان بخرید یا هزینه خیلی زیادی پرداخت کنید که مدرس برنامه نویسی حاضر شود در منزلتان بهتون آموزش یا رفع اشکال کند و واقعا برای دو سه باگ ساده برنامه نویسی این شیوه مقرون ب صرفه نیست.

راه بعدی اینکه یک مدرس حرفه ای و با تجربه در زمینه برنامه نویسی پیدا کنید که در هر زمان و مکان در کنار شما باشه و به سوالات و چالش های انجام پروژه برنامه نویسی جاوا و اندروید شما پاسخ دهد.سایت آموزشی جاواپرو به صورت تخصصی و حرفه ای با داشتن برنامه نویس های اثبات شده در زمینه تدریس خصوصی و رفع اشکال برنامه نویسی جاوا و اندروید به صورت آنلاین و از راه دور فعالیت دارد و دانشجویان ایرانی مقیم کشورهای مختلف از جمله آمریکا،کانادا،آلمان،سوئد،سوییس،اتریش،ایتالیا و…جهت انجام پروژه برنامه نویسی جاوا و اندروید و کلاس خصوصی برنامه نویسی از راه دور به این سایت مراجعه می کنند.

حالا برسیم به سراغ شخصی که یک دوره برنامه نویسی جاوا و اندروید را کاملا گذرانده ،تمرینات و نمونه مثال های مختلفی در این زمینه را انجام داده و حالا میخواد وارد دنیای انجام پروژه های عملی برنامه نویسی جاوا و اندروید شود.

برای انجام پروژه های برنامه نویسی اندروید به صورت عملی شما باید ابتدا برای خودتون پروژه تعریف کنید و شروع به حل پروژه کنید ،پیشنهاد من اینکه مستقیم سراغ پروژه تجاری نروید.ابتدا متخصص بودن خودتون رو با حل حداقل یک الی دو پروژه نشون بدید و اعتماد به نفس لازم برای گرفتن پروژه های تجاری اندروید را به دست آورید.

برای گرفتن ایده پروژه های اندرویدی هم کار سختی ندارید کافی است گوگل پلی یا کافه بازار و سایر مارکت های اندرویدی را باز کنید و با اقیانوسی از ایده ها و برنامه ها و پروژه های برنامه نویسی اندروید روبرو شوید.

برای آشنایی با پروژه های برنامه نویسی جاوا هم می توانید به شرکت هایی که در زمینه برنامه نویسی جاوا فعالیت دارند مراجعه کنید و از آنها بخواید حتی شده به صورت رایگان کنارشون کار کنید و با نوع گرفتن و انجام پروژه های برنامه نویسی جاوا اشنا شوید چرا که زبان برنامه نویسی جاوا بیشتر یک زبان برنامه نویسی سازمانی است که شرکت های بزرگ در این حوزه فعالیت دارند.

مطمئنا شمایی که تا اینجا این مقاله برنامه نویسی را مطالعه کردید جز دو دسته زیر می شوید:

دسته اول: افرادی که میخوان متخصص در زمینه برنامه نویسی جاوا و اندروید شوند

این دسته تکلیف شون مشخص است با صرف زمان و هزینه ها و پروسه یادگیری و کسب تجربه و آزمون و خطا و شرکت در دوره های مختلف برنامه نویسی جاوا و اندروید به این خواسته خود خواهند رسید.

دسته دوم: افرادی که ایده و پروژه ای دارند وقت متخصص شدن در زمینه برنامه نویسی جاوا و اندروید را ندارند

دسته دوم افرادی هستند که پول کافی برای انجام پروژه های برنامه نویسی جاوا و اندروید خود دارند اما وقت کافی برای یادگیری و متخصص شدن را ندارند.این دسته می توانند با استخدام برنامه نویس ها و متخصصین جاوا و اندروید ایده ها و پروژه های برنامه نویسی خود را انجام دهند.

البته توصیه میکنم برای شروع با وجود تمکن مالی ،ولخرجی نکنید و گام به گام ایده و پروژه برنامه نویسی خود را با برنامه نویس های جاوا و اندروید جلو ببرید. مثلا برای شروع نیاز به اجاره کردن دفتر کار و خرید تجهیزات برنامه نویسی نظیر کامپیوتر و لپ تاپ و سایر لوازم نیست.خیلی ساده شما می توانید با برون سپاری و از راه دور پروژه برنامه نویسی جاوا و اندروید خود را با قیمت مناسب انجام بدید و هر وقت نیاز به تغییرات و بروزرسانی و پشتیبانی داشتید کافیه که فقط با یک تماس یا پیام به برنامه نویس های خود،نیاز برنامه نویسی خود را در زمینه جاوا و اندروید بر طرف کنید.

سایت آموزشی جاواپرو در زمینه تدریس و انجام پروژه های برنامه نویسی جاوا و اندروید به صورت تخصصی فعالیت دارد و با رزومه قوی و داشتن برنامه نویس های باتجربه و حرفه ای می تواند در زمینه انجام پروژه های جاوا و اندروید به شما کمک کند.

zohreh

مدیر وب سایت بکندباز

دیدگاه‌ها

*
*